Kodeks pracy Komentarz -

Kodeks pracy Komentarz

4.00 Oceń książkę!

Autor: ...

Wydawnictwo: C.H. Beck
ISBN: 9788381283304
EAN: 9788381283304
Format: 240 x 160 x 50
Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2018
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
363.47
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Unikalna prezentacja zagadnień z perspektywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy!

Komentarz stanowi praktyczne i przejrzyste opracowanie, które stanowi doskonałą pomoc w codziennej pracy zarówno dla pracodawców, reprezentujących ich pełnomocników, jak i pracowników. Oprócz szczegółowej charakterystyki Kodeksu pracy, zawiera omówienie najważniejszych aktów wykonawczych, a także analizę najnowszego orzecznictwa oraz poglądów doktryny.

Najbardziej aktualny stan prawny.

Komentarz zawiera omówienie zmian wynikających z:
  ustawy z 7.4.2017 r., która zmierza do wyraźnego przesądzenia, że w przypadku przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu nie będzie się stosować limitów zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony, wskazanych w art. 251 § 1 KP, a także konstrukcji przekształcania umowy o pracę na czas określony w umowę o pracę na czas nieokreślony, wskazanej w art. 251 § 3 KP. Tym samym projektowana zmiana potwierdzi obecną wykładnię, zgodnie z którą regulacja art. 177 § 3 KP ma charakter szczególny w stosunku do art. 251 KP, gdyż jej celem jest zagwarantowanie pracownicy w ciąży zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony, pozostawania w stosunku pracy do dnia porodu, w przypadku gdy jej umowa o pracę miałaby się rozwiązać po upływie 3 miesiąca ciąży; zmiana weszła w życie 1.6.2017 r.;
  projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją (Druk sejmowy Nr 1995), której celem jest przyjęcie bezgotówkowej formy wypłaty wynagrodzenia jako formy preferowanej, z zachowaniem możliwości wypłaty wynagrodzenia w formie gotówkowej na wniosek pracownika; ponadto planowana nowelizacja umożliwi pracodawcy prowadzenie i przechowywanie dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika (dokumentacji pracowniczej) w wybranej przez siebie postaci - papierowej lub elektronicznej, a także prowadzenie poszczególnych rejestrów i ewidencji wchodzących w skład dokumentacji pracowniczej jednego pracownika w postaci papierowej lub elektronicznej; ustalono także obowiązek przechowywania dokumentacji pracowniczej przez 10 lat od końca roku, w którym stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub wygasł, chyba że przepisy odrębne przewidują dłuższy okres przechowywania; planowane wejście w życie zmiany to 1.1.2019 r.

Ponadto komentarz uwzględnia zmiany z zakresu ochrony danych osobowych, które wynikają z RODO, a które będą obowiązywały od 25.5.2018 r.

Książka "Kodeks pracy Komentarz"