Klub Mefista - Tess Gerritsen; Jerzy Żebrowski

Autor: Tess Gerritsen; Jerzy Żebrowski

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-02-11
Jaka jest istota zła? Czy szatan i jego słudzy żyją wśród nas? Czy wciąż werbują nowych uczniów? W powieści Klub Mefista lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli zetkną się z najbardziej niebezpieczną i mroczną sprawą w swojej karierze. W dzień Bożego Narodzenia zostają znalezione zwłoki brutalnie zamordowanej młodej kobiety. Na miejscu zbrodni widnieje napisane krwią łacińskie słowo "Zgrzeszyłam". Maura i Jane szybko ustalają powiązania ofiary z Joyce O'Donnell, kontrowersyjną lekarką psychiatrą, członkinią tajnego stowarzyszenia "Klub Mefista". W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill grupa ludzi spotyka się, by wspólnie analizować istotę zła. Badają dawną symbolikę religijną, zastanawiają się, czy zło można naukowo wyjaśnić, czy ma fizyczną postać. Kiedy tuż przed wejściem do rezydencji przewodniczącego klubu, historyka Anthony'ego Sansone'a, odkryte zostają kolejne zwłoki, na członków stowarzyszenia pada strach. Czy pojawił się nowy seryjny morderca? A może wywołany został z piekieł sam władca ciemności? Również Maura Isles ma powód do niepokoju. Na jej drzwiach ktoś wymalował te same symbole, co przy zamordowanych...

Książka "Klub Mefista"
Tess Gerritsen; Jerzy Żebrowski