Kino-Sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej -

Kino-Sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej

4.00 Oceń książkę!

Autor: ...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
ISBN: 9788364682438
EAN:
Format: 145 x 205
Oprawa: miękka
Stron: 342
Data wydania: 2015-04-10
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
31.99
książka
32.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Czego w filmie poszukają Anka i Wilhelm Sasnal bądź Katarzyna Kozyra? Dlaczego Zbigniew Libera nakręcił pełnometrażowe dzieło, które pokazywany ma być w kinach, a nie tylko w przestrzeniach muzealnych i galeryjnych?

Kino-Sztuka to nowe zjawisko artystyczne, w ramach którego twórcy z pola sztuki współczesnej, zmieniają się w reżyserów pełnometrażowego kino fabularnego. Kręcą oni narracyjne, operujące emocjami, aktorskie filmy, skierowane do kinowej, a nie tylko galeryjnej publiczności. Krótko mówiąc, Kino-Sztuka to zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej.

Zjawisko to dopiero się tworzy, widać jednak już, iż nie będzie ono miało spójnej estetyki. Jego siłą będzie różnorodność estetyk i strategii wobec nowego medium. Autorzy książki, podążając za tą różnorodnością, przedstawiają państwu książkę, zestawiającą bogatą kolekcje materiałów źródłowych (fragmenty scenariusza, fotosy, dokumentacje prac z galeryjnych) z tekstami analitycznymi. Największą siłą tej pracy są rozmowy, jakie podejmują z artystami. Wśród rozmówców m. in. Oskar Dawicki, Katarzyna Kozyra, Zbigniew Libera, Anka i Wilhelm Sasnal, Wojciech Marczewski.

Książka "Kino-Sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej"