Kino: obiekt uczuć czy przedmiot badań? - praca zbiorowa

Kino: obiekt uczuć czy przedmiot badań?

4.00 Oceń książkę!

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Homini
ISBN: 9788393438204
EAN:
Format: 155 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 546
Data wydania: 2012-02-10
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
32.99
książka
40.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Pytania postawione przez bohatera naszego tomu - niekiedy kilka dekad temu - wciąż prowokują do szukania odpowiedzi, wizje przyszłości potwierdziła społeczna rzeczywistość, intuicje badawcze znalazły uzasadnienie, a obrana metoda konfrontacji historii i filmu króluje na najznamienitszych uczelniach. Cóż więcej można dodać? Może tylko to, że wybory moralne, jakich dokonał Rafał Marszałek na skomplikowanej drodze zawodowej kariery, przyniosły mu życie spełnione, pełne malowniczych przygód, twórczych inspiracji, trwałych życiowych sukcesów.
Prawdziwie żywa krytyka bazuje na ciągłym zadawaniu pytań, na odwadze przyznania się do omyłek, na ciągłym poszerzaniu pola sztuki względem ludzkiego życia, świata, historii, na wydobywaniu naszego rozumienia z okowów stereotypu. Bo krytyka filmowa jest w gruncie rzeczy ciągłym powiększaniem powierzchni zwierciadła, w którym odbija się splot sztuki i życia, ujawniając nowe sensy obu tych połówek. Krytyk i historyk filmu zarazem to ten, kto wciąż na nowo, wbrew wszelkim okolicznościom, podejmuje walkę o to, by ów splot nie odbijał się w kieszonkowym lusterku takiej czy innej ideologii.
Rafał Marszałek należy do nielicznych znawców filmu, którym udało się ominąć tę pułapkę. Rafał Marszałek - ur. 30 listopada 1940, krytyk, historyk filmu, pisarz, scenarzysta.

Książka "Kino: obiekt uczuć czy przedmiot badań?"
praca zbiorowa