Kardiologia interwencyjna -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320033298
Data wydania: 2009-08-01
Książka jest pierwszą polską publikacją obejmującą całościowo problematykę kardiologii interwencyjnej. Omówione zostały zagadnienia diagnostyczne precyzujące wskazania do leczenia inwazyjnego w chorobie wieńcowej, angioplastyki wieńcowej, leczenia ostrych zespołów wieńcowych i restenozy. Szeroko omówiono techniki leczenia stosowane w chorobach serca i dużych naczyń oraz wad wrodzonych i nabytych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Uwzględniono zagadnienia związane z najnowocześniejszymi kierunkami leczenia - metody pobudzania angiogenezy, przeszczepy komórkowe, brachyterapia. Do książki jest dołączony płatny dodatek w postaci płyty DVD, która zawiera sekwencje filmowe ilustrujące badania i zabiegi interwencyjne.

Książka "Kardiologia interwencyjna"