Jak pomóc dziecku z dysfunkcją narządu ruchu - Arusztowicz Barbara

Jak pomóc dziecku z dysfunkcją narządu ruchu

Autor: Arusztowicz Barbara

Wydawnictwo: Impuls
EAN: 9788373080348
Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2001
Myślą przewodnia książki są słowa dziecka obarczonego schorzeniem narządu ruchu: „Życie jest moja miłością, mimo że jestem chory, urody tego świata nie zamieniłbym na nic innego” .
Książka napisana w oparciu o wyniki badań przeprowadzone przez autorkę wśród dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat. Część teoretyczna książki została poparta spostrzeżeniami autorki, przemyśleniami i długoletnim doświadczeniem. Głównym celem przyświecającym tej książce jest ukazanie całej prawdy o losach dziecka z dysfunkcją narządu ruchu. Ukazuje ona dziecko niepełnosprawne w interakcji ze środowiskiem, w którym żyje i na które składa się najbliższe otoczenie Pozycja skierowana jest do wszystkich, których te losy interesują, jak też do samych dzieci, które dotychczas nie znalazły jeszcze swojego miejsca w życiu.

Książka "Jak pomóc dziecku z dysfunkcją narządu ruchu"
Arusztowicz Barbara