Fizjoterapia w pediatrii -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320040777
Data wydania: 2013-07-01
W podręczniku w kompleksowy sposób zostały przedstawione informacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Jest to pierwsza tego typu publikacja napisana przez polskich autorów. Poza postępowaniem fizjoterapeutycznym uwzględniono również aspekt kliniczny pozwalający zrozumieć istotę omawianych schorzeń i symptomatyczną dla każdego schorzenia fizjoterapię. Najważniejsze schorzenia wieku dziecięcego i młodzieńczego omówiono w działach obejmujących: neonatologię, neurologię, ortopedię, reumatologię, pulmonologię, kardiologię, onkologię oraz fizykoterapię i balneologię. Autorzy poświęcili również dużo uwagi problemom niepełnosprawności dzieci i młodzieży. Podręcznik spełnia wymogi programowe wydziałów fizjoterapii studiów licencjackich. Biorąc jednak pod uwagę zakres omawianych tematów, będzie również przydatny dla studentów fizjoterapii wyższych poziomów nauczania, ponadto może stanowić cenną pomoc w pracy zawodowej każdego fizjoterapeuty i lekarza rehabilitacji medycznej.

Książka "Fizjoterapia w pediatrii"