EBOOK Odlot dzikich gęsi - Tadeusz Zubiński

Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2014

„Odlot dzikich gęsi” to fascynująca i głęboka psychologicznie powieść o niezwykłym i lekko niesamowitym klimacie, ze wspaniałymi opisami przyrody. Opowiada o tym, że pod koniec II wojny światowej sławny pisarz Jan Jassmont razem z chorą żoną przeniósłszy się z Warszawy w Góry Świętokrzyskie żegna się ze swoim dotychczasowym życiem, z młodością, z pisarstwem, ze sławą. Tym samym zamyka jakby jeden rozdział, odchodzi ze świata w którym żył dotychczas, ale świat nowy, w który ma dopiero wejść to pustka, to ciemność, które nie bardzo wie jak zapełnić i czym rozświetlić. Powieść napisana znakomitym językiem, przepiekaną polszczyzną. Jest to jedna z nielicznych książek współczesnych polskich prozaików, którą możemy gorąco i z całym przekonaniem polecić czytelnikom. Powieść zdobyła nagrodę Fundacji Kultury w roku 2000.

Książka "EBOOK Odlot dzikich gęsi"
Tadeusz Zubiński