EBOOK Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona - Jarosław Molenda

EBOOK Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona

Autor: Jarosław Molenda

Wydawnictwo: Armoryka
EAN: 05E6AB40EB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2013

Ze wszystkich mitycznych królestw Atlantyda jest chyba najbardziej popularna, mimo że dotąd jej nie odnaleziono. Sława ta jest zupełnie zrozumiała - Europejczycy zaliczają się do spadkobierców kultury antycznej, która z kolei była następczynią jeszcze starszych cywilizacji egipskiej i minojskiej, a te – być może – imperium Atlantydów.

Większość opracowań skupia się na tym, w jaki sposób i gdzie ZNIKNĘŁA legendarna wyspa, ale ważniejsze jest, gdzie i jak NARODZIŁA SIĘ zagadkowa cywilizacja. Znalezienie odpowiedzi na to drugie pytanie, będzie jednocześnie odpowiedzią na pierwsze.

Jarosław Molenda, absolwent filologii klasycznej UAM w Poznaniu, znaczną część opisywanych miejsc odwiedził osobiście, gdyż jego pasją są podróże śladami starożytnych cywilizacji. Ich pokłosiem są książki Mumie. Fenomen kultur, Poczet odkrywców i zdobywców Ameryki Łacińskiej, Tajemnice polskich grobowców, Panama 1671, Tupac Amaru II, Rośliny, które zmieniły świat. Był współpracownikiem kolegium redakcyjnego „Encyklopedii Geograficznej Świata”; jego teksty zamieszczały m.in. pisma: „Archeologia Żywa”, „Filomata”, „Focus Historia”, „Globtroter”, „Miejsca Święte”, „Nieznany Świat”, „Voyage”, „Wiedza i Życie”, „Zew Północy” czy „Żyj długo”. Jest członkiem Polskiego Klubu Przygody i South American Explorers, współodkrywcą prekolumbijskich ruin w pobliżu Vista Alegre i Urpipata (Peru), a także jednym z trzech pierwszych Polaków, jakim udało się dotrzeć do najwyżej położonych ruin inkaskich w paśmie Puncuyoc.

Książka "EBOOK Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona"
Jarosław Molenda