Dziecko czeczeńskie w polsce miedzy traumą wojenną a doświadczeniem uchodźctwa - Edyta Januszewska

Dziecko czeczeńskie w polsce miedzy traumą wojenną a doświadczeniem uchodźctwa

4.00 Oceń książkę!

Autor: Edyta Januszewska

Wydawnictwo: Adam Marszałek
ISBN: 9788376115702
EAN:
Format: 170 x 250
Oprawa: miękka
Stron: 390
Data wydania: 2009-12-31
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
32.99
książka
37.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Tom 3 kolekcji przybliża historię muzułmańskiego rodu Wielkich Mogołów, który panował w północnych i środkowych Indiach w okresie od XVI do XIX w.

Rządy tej dynastii stanowią niezwykle interesujący aspekt dziejów tego kontynentu. Były to w dużej mierze dwa stulecia walk o dominację w rejonie, zaciekłej rywalizacji o tron, ale także imponującego rozwoju kultury, sztuki i architektury. Władcy nie szczędzili pieniędzy na budowę wspaniałych rezydencji i wspieranie wybitnych artystów. Byli prawdziwymi bibliofilami - nie tylko kolekcjonowali księgi i nadzorowali ich ilustrowane wydania, lecz także sami tworzyli wartościowe dzieła literackie. Wśród członków tego znamienitego rodu nie brakowało wyjątkowych osobowości, takich jak Akbar Wielki, doskonały strateg, wytrawny gracz na arenie politycznej, czy Szahdżahan, znany z bezgranicznej miłości do żony, dla której wybudował monumentalne mauzoleum Tadż Mahal.

Bogato ilustrowany tom zawiera biografie tych wpływowych władców, a także analizy i szkice znanych historyków na temat roli Wielkich Mogołów w historii Indii. Wzbogacony jest też o reprodukcje unikatowych dokumentów oraz drzewa genealogiczne.

Książka "Dziecko czeczeńskie w polsce miedzy traumą wojenną a doświadczeniem uchodźctwa"
Edyta Januszewska