Diagnostyka i terapia chorób piersi - Stefano Ciatto; Stefano Modena; Paolo Pacini; Annamaria Molino

Diagnostyka i terapia chorób piersi

Autor: Stefano Ciatto; Stefano Modena; Paolo Pacini; Annamaria Molino

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 8320026296
Data wydania: 2002-07-08
Autorami publikacji są wybitni włoscy specjaliści w dziedzinie diagnostyki i terapii chorób piersi, cieszący się uznaniem międzynarodowych towarzystw i organizacji naukowych. W niekonwencjonalny, a jednocześnie bardzo praktyczny sposób ujęli oni zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem chorób piersi, książka ma bowiem formę "interaktywnego" testu: czytelnik kolejno zapoznaje się z różnymi przypadkami patologii w obrębie piersi, a następnie dokonuje wyboru jednego spośród kilku możliwych sposobów postępowania diagnostycznego (w części I) i terapeutycznego (w części II). Odpowiedzi są opatrzone odpowiednimi komentarzami i punktowane, dzięki czemu czytelnik może porównać swój wynik z wynikiem optymalnym. Obie części testu uzupełniono tabelami zawierającymi ogólne wiadomości o chorobach piersi. Książka adresowana jest do ginekologów, onkologów i lekarzy rodzinnych.

Książka "Diagnostyka i terapia chorób piersi"
Stefano Ciatto; Stefano Modena; Paolo Pacini; Annamaria Molino