Dermatologia w praktyce -

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320037159
Data wydania: 2009-11-01
Książka jest źródłem wiedzy na temat chorób skóry i chorób przenoszonych drogą płciową. Zawiera praktyczne wskazówki postępowania profilaktycznego i diagnostyczno-terapeutycznego. Poszczególne rozdziały mają ten sam, spójny układ: wprowadzenie, definicja choroby, epidemiologia, patogeneza, leczenie. Obraz choroby jest opisany bardzo dokładnie, z podkreśleniem najczęściej występujących postaci klinicznych. Cennym uzupełnieniem są barwne zdjęcia, obrazujące lokalizacje wykwitów, tzw. miejsca predylekcyjne. W nowym wydaniu zostały uaktualnione wszystkie rozdziały, dodane są dwa nowe: "Wskazówki do leczenia zewnętrznego. Immunomodulatory do stosowania zewnętrznego" i "Wskazówki do leczenie ogólnego".

Książka "Dermatologia w praktyce"