Co powiedzieć? Jak rozmawiać z chorymi o duchowości - Elizabeth Johnston Taylor; Taylor Johnston

Co powiedzieć? Jak rozmawiać z chorymi o duchowości

Autor: Elizabeth Johnston Taylor; Taylor Johnston

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2008-06-26
Jak rozmawiać, gdy chory chciałby się przed nami otworzyć, porozmawiać o swych rozterkach związanych z sensem życia, cierpienia, śmierci, o swych duchowych ranach? Co robić, żeby wyznawana przez niego religia lub system wartości były dla niego źródłem pociechy? Co powiedzieć, żeby poprawić stan psychiczny pacjenta, bardzo ważny dla procesu zdrowienia? Uczy tego poradnik Elizabeth Johnston Taylor. Książka napisana dla wielokulturowego społeczeństwa amerykańskiego unika jednoznacznej terminologii religijnej. Poparta rzetelną wiedzą psychologiczną oraz praktyką w rozmowach z chorymi i prowadzeniu treningów z ich opiekunami, proponuje konkretne ćwiczenia, przykładowe rozmowy z analizą błędów. Przyda się pracownikom placówek medycznych, wolontariuszom, kapelanom, psychologom i wszystkim, którzy chorym chcą służyć.

Książka "Co powiedzieć? Jak rozmawiać z chorymi o duchowości"
Elizabeth Johnston Taylor; Taylor Johnston