Chorwacja W kraju lawendy i wina przewodnik - Brusić Zuzanna, Pamuła Salomea

Chorwacja W kraju lawendy i wina przewodnik

Autor: Brusić Zuzanna, Pamuła Salomea

Wydawnictwo: Bezdroża
EAN: 9788324649440
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2010
Przewodnik obejmuje pas wybrzeża Adriatyku od półwyspu Istria na północy, przy granicy ze Słowenią, po krańce Dalmacji na południe od Dubrownika. Zamieszczono w nim opisy atrakcyjnych miejsc położonych z dala od morza (Zagrzeb, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Imotska Krajina, Medżugorje); choć położone w głębi lądu, chętnie odwiedzane są przez turystów spędzających czas na wybrzeżu. Opisy poszczególnych miejsc poprzedza obszerna monografia krajoznawczo - historyczna i kulturowa wprowadzająca w specyfikę kraju i charakter jego mieszkańców. Z myślą o osobach samodzielnie organizujących swoje wakacje zawarto w przewodniku wiele praktycznych informacji przydatnych przy planowaniu wyjazdu i zwiedzaniu regionu: jak dojechać, gdzie przenocować, jakie atrakcje czekają na miejscu. Opisy kąpielisk morskich uzupełniają dane dotyczące miejsc do nurkowania oraz baz wypożyczających sprzęt i prowadzących szkółki nurkowe.

Książka "Chorwacja W kraju lawendy i wina przewodnik"
Brusić Zuzanna, Pamuła Salomea