Anestezjologia położnicza Położnicze stany naglące - Zdzisław Kruszyński

Wydawnictwo: Lekarskie PZWL
ISBN: 9788320036022
Data wydania: 2007-03-01
Pierwsza książka z serii WYKŁADY Z ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII jest przeznaczona dla lekarzy anestezjologów i ginekologów położników. Obejmuje zagadnienia związane z szeroko pojomowaną anestezjologią położniczą, takie jak: specyfika bólu porodowego i metody jego zwalczania, sposoby znieczulania kobiet do cięcia cesarskiego, a także chorobowe stany naglące u ciężarnych i położnic wymagające interwencji anestezjologa: - nadciśnienie tętnicze wywołane ciążą - zespół HELLP - wstrząs krwotoczny - zatorowość płucna - choroby serca (m.in. wady wrodzone i nabyte, kardiomiopatie, zaburzenia rytmu) - zespół nadmiernej stymulacji jajników Osobny rozdział poświęcono resuscytacji krążeniowo-oddechowej kobiet w ciąży. Znieczulenie pośrednio lub bezpośrednio może się wiązać z powikłaniami zagrażającymi życiu i zdrowiu kobiety w ciąży, płodu i noworodka. Znajomość zasad nowoczesnej anestezjologii pomoże lekarzom chronić młode matki i ich dzieci w tym szczególnym momencie ich życia.

Książka "Anestezjologia położnicza Położnicze stany naglące"
Zdzisław Kruszyński