Agenda 21 - Glenn Beck; Harriet Parke

Agenda 21

Autor: Glenn Beck; Harriet Parke

Wydawnictwo: Zysk i S-ka (uprz)
Data wydania: 2015-09-14

Wstrząsająca wizja Ameryki w niedalekiej przyszłości, w ktoacute;rej przyroda stała się ważniejsza od wolności
Jedno pokolenie wcześniej miejsce to nazywało się Ameryką. Teraz, po wprowadzeniu na całym świecie sterowanego przez ONZ programu pod nazwą Agenda 21, jest to po prostu Republika. Bez prezydenta. Bez Kongresu. Bez Sądu Najwyższego. I bez wolności.

O wszystkim decydują Spolegliwi.

Przed obywatelami nowej Republiki stają dwa głoacute;wne cele: wytwarzać czystą energię i stworzyć ludziom nowe życie. Osiemnastoletnia Emmeline zna tylko życie ponure, monotonne i ubogie. Codziennie maszeruje po desce energetycznej i akceptuje mężczyzn, ktoacute;rych Zarząd Spolegliwości wyznacza na sparzenie z nią. Jak większość obywateli, chodzi ze schylona głową i spuszczonymi oczami.

Aż pewnego dnia przychodzą po jej matkę.

Na skutek wstrząsu Emmeline zaczyna dostrzegać brutalną rzeczywistość i zadawać sobie pytania. Dlaczego wszyscy obywatele muszą się gnieździć w identycznych, ciasnych betonowych Mieszkalnikach? Dlaczego jedzenie, woda i energia są racjonowane? A przede wszystkim: dlaczego dzieci zaraz po urodzeniu są zabierane matkom? Kiedy Emmeline zaczyna rozumieć prawdziwe intencje Agendy 21, uświadamia sobie, że jest o wiele więcej rzeczy, z ktoacute;rymi się nie zgadza. Podejmuje więć proacute;bę ocalenia swojej rodziny i zdemaskowania Republiki...

Książka "Agenda 21"
Glenn Beck; Harriet Parke