Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa w gabinecie lekarza rodzinnego -

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa w gabinecie lekarza rodzinnego

Autor: ...

Wydawnictwo: Via Medica
Format: 164x238
Data wydania: 2010-11-08
Oddajemy w ręce lekarzy rodzinnych nasze dzieło, które - taką mamy nadzieję - ułatwi swobodne poruszanie się w trudnym zagadnieniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Niniejszą książkę przygotowaliśmy w taki sposób, aby uzyskać najwyższy stopień percepcji tekstu. Celowo powtarzaliśmy pewne wiadomości dotyczące terapii zakrzepicy żył głębokich czy zatoru tętnicy płucnej po to, aby narracja dotycząca tych zagadnień była pełna, a nie odnosiła się do fragmentu, który znajduje się w innym miejscu podręcznika.
Nasze dzieło zawiera najnowsze dane pochodzące z piśmiennictwa wykorzystującego medycynę opartą na dowodach naukowych, a także opinie wybitnych ekspertów, w tym oczywiście polskich.

Korzystając z badań psychologicznych, tekst niniejszej książki przygotowaliśmy w taki sposób, aby zapamiętywanie go było jak najłatwiejsze. Chcieliśmy uniknąć publikowania skomplikowanych wykresów czy tabel, których analiza zazwyczaj stanowi dla Czytelników problem. Większość treści opiera się także na wieloletniej praktyce - innymi słowy nasza wiedza, którą dzielimy się z Czytelnikami, wynika również z codziennych działań lekarskich, a nie tylko ze studiowania piśmiennictwa.

Zarówno autorzy, jak i Czytelnicy stawiają sobie ambitne cele - redukcja śmiertelności dotyczącej zatoru tętnicy płucnej, zmniejszanie brzemienia związanego z zespołem pozazakrzepowym oraz przewlekłym nadciśnieniem płucnym.

Książka "Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa w gabinecie lekarza rodzinnego"