Żyj zdrowo. Jak obniżyć cholesterol Readers Digest -

Wydawnictwo: READER'S DIGEST
EAN: 9788360530917
Data wydania: 2013-01-10
Ta książka jest nie tylko o cholesterolu, bo nie tylko on jest odpowiedzialny za choroby serca. Winowajcami są również nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz inne, nowo poznane czynniki, o których się z niej dowiesz. Proponowany przez międzynarodowy zespół specjalistów 12-tygodniowy program (w którego skład wchodzą ćwiczenia fizyczne, dieta i suplementacja) pozwala obniżyć poziom cholesterolu we krwi nawet o 30 mg%, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu, a także ryzyko wystąpienia cukrzycy, nowotworu i przypuszczalnie również choroby Alzheimera. W książce znajdziesz wiele szczegółowych informacji, m.in.: jaki rodzaj tłuszczu jest zdrowy i poprawia stan tętnic czy niedokrwistość tarczycy może podwyższać poziom cholesterolu jakie suplementy diety powinny przyjmować osoby zażywające leki z grupy statyn jakie produkty zmniejszają wchłanianie tłuszczu z pożywienia jaki typ osobowości sprzyja rozwojowi choroby serca oraz jakie podejście do życiowych problemów pozwala zmniejszyć jej ryzyko. Ten poradnik niezbędny jest w każdym domu.

Książka "Żyj zdrowo. Jak obniżyć cholesterol Readers Digest"