Znaki funkcyjne urzędników, służb i straży na ziemiach polskich XIX-XX w. - Zdzisław Sawicki

Znaki funkcyjne urzędników, służb i straży na ziemiach polskich XIX-XX w.

Autor: Zdzisław Sawicki

Wydawnictwo: Zdzisław Sawicki
Data wydania: 2015-04-22

Oznaki używane przez urzędnikoacute;w państwowych i samorządowych stanowią temat pierwszej części katalogu. Pokazano oznaki sołtysoacute;w, woacute;jtoacute;w, naczelnikoacute;w miast oraz burmistrzoacute;w, a także straży i służb wg układu chronologicznego: zaboacute;r rosyjski, pruski i austriacki, polskie tereny w okresie I wojny światowej, II Rzeczpospolita i okres po II wojnie światowej, do czasu przemian ustrojowych.

Druga część katalogu to sądownictwo pokazujące emblematy sędzioacute;w, prokuratoroacute;w, adwokatoacute;w oraz sposoacute;b ich noszenia. Trzecia część to straże leśne. łowieckie i rybackie zaroacute;wno ustanowione prawnie jak też prywatne.

Niniejszy katalog jest kolejnym przyczynkiem do poszerzenia wiedzy i zapełnienie luki w dziale falerystyki. Posiada 275 stron oraz 693 barwne zdjęcia (awers-rewers).

Książka "Znaki funkcyjne urzędników, służb i straży na ziemiach polskich XIX-XX w."
Zdzisław Sawicki