Znaki. Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia - Robert Kowalewski

Autor: Robert Kowalewski

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2015-02-26

Błogosławiona Maria Bolognesi (1924-1980) była mistyczką i stygmatyczką, doświadczoną licznymi cierpieniami zaroacute;wno duchowymi, jak i fizycznymi. Pochodziła z ubogiej, patologicznej rodziny, musiała ciężko pracować fizycznie od najmłodszych lat. W młodości doświadczyła tajemniczego diabelskiego opętania. W 1954 roku została obdarzona stygmatami. Przez niemal całe życie zmagała się z licznymi chorobami. Mimo to bezustannie niosła pomoc innym. Opiekowała się dziećmi z ubogich rodzin i sierotami, odwiedzała chorych, czuwając przy nich nocami. Służyła także każdemu potrzebującemu pomocą duchową. Mimo iż jej edukacja skończyła się na kilku klasach szkoły podstawowej, jej duchowe porady i wskazoacute;wki zmieniły życie wielu ludzi.

Pierwszą wizję Chrystusa miała w roku 1942 i od tego momentu mistyczne spotkania i rozmowy z Nim stają się nieodłączną częścią jej życia. Jej zapiski z tych doświadczeń obejmują prawie dwa tysiące stron. Mimo swych mistycznych daroacute;w błogosławiona Maria zachowywała niezwykłą pokorę. Prowadziła proste życie wypełnione pomaganiem innym. Nie miała wielkiej wiedzy religijnej, znała tylko najprostsze modlitwy. Ale potrafiła w piękny sposoacute;b zwracać się do Boga własnymi słowami. Modlitwą dla niej stawały się też zwyczajne, codzienne czynności, ktoacute;re wykonywała z pełnym oddaniem. Całe jej życie było niezwykłym świadectwem umiłowania Boga i bliźniego. Została beatyfikowana przez papieża Franciszka 2 maja 2013 roku. Książka ukazuje życie i duchowość zwyczajnej, a przecież tak niezwykłej kobiety.

"Jezusowi muszę powiedzieć tylko jedno słowo. Dziękuję. I od teraz nie poproszę Go o nic więcej. Niech On niesie swoacute;j krzyż na moich barkach, a ja poacute;jdę za Nim bez lęku." -nbsp;Bł. Maria Bolognesi

Robert Kowalewski jest autorem książek o tematyce religijnej, m.in. Walka świętych i mistykoacute;w z demonami, Błogosławionego Pawła VI i Kwiatkoacute;w Jana XXIII.

Książka "Znaki. Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia"
Robert Kowalewski