Znachor Kariera Nikodema Dyzmy Profesor Wilczur - Dołęga-Mostowicz Tadeusz

Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2018
Trzy najsłynniejsze powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza - jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy dwudziestolecia międzywojennego - w jednym tomie: "Kariera Nikodema Dyzmy", "Znachor" i "Profesor Wilczur". Klasyka. Łączą ze sobą doceniane przez znawców walory literackie z uwielbianą przez szerokie rzesze czytelników popularną stylistyką. Pierwsza to zabawna i pouczająca historia awansu społecznego najsłynniejszego hochsztaplera w dziejach Polski, dwie następne są wzruszającą opowieścią o losach znakomitego chirurga Rafała Wilczura, który na skutek tragicznego splotu przepadków traci pamięć i zaczyna nowe życie jako wiejski uzdrowiciel Antoni Kosiba. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury.

Książka "Znachor Kariera Nikodema Dyzmy Profesor Wilczur"
Dołęga-Mostowicz Tadeusz