Zespoły zarządzające. Sekrety ich sukcesów i porażek - Meredith Belbin

Zespoły zarządzające. Sekrety ich sukcesów i porażek

Autor: Meredith Belbin

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2009-01-13
Książka jest poświęcona problematyce zarządzania opartego na teorii ról zespołowych. Teoria ta powstała w wyniku dziewięcioletnich badań prowadzonych przez Mereditha Belbina i jego współpracowników w Henley Management College. Uczestnicy kursu dla wyższej kadry menedżerskiej zostali tam poddani testom psychometrycznym, wykonywali także zadania menedżerskie w różnych zespołach. Eksperyment miał na celu wykazanie wpływu zespołowych decyzji na wyniki finansowe i sukces grupy. Wyłoniono wówczas grupy zachowań nazwane rolami zespołowymi. Wyniki eksperymentu zostały opisane w niniejszej publikacji. Pozwolą one czytelnikom nie tylko lepiej zrozumieć zasady pracy w zespole, wykorzystać swoje mocne strony, nauczyć się rozwijać role zespołowe, ale także zdobyć umiejętność efektywnego rekrutowania. Drugie wydanie książki Belbina zostało rozszerzone o materiały uzupełniające oraz prognozy statystyczne. Dołączono do niej także jedenaście niezależnych opinii użytkowników koncepcji ról zespołowych na temat pracy w zespole. Świadczą one o tym, że teoria ról zespołowych ma zastosowanie w wielu środowiskach w różnych krajach. Cennym uzupełnieniem książki jest słownik najważniejszych pojęć z dziedziny zarządzania zespołami.

Książka "Zespoły zarządzające. Sekrety ich sukcesów i porażek"
Meredith Belbin