Ze światła ku Światłu Błogosławiona Chiara Badano - Mariagrazia Magrini

EAN: 9788374223621
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2011
„Mamo, młodzi są przyszłością. Ja już nie mogę biegać, ale chciałabym przekazać im pochodnię... jak na olimpiadzie. Mają tylko jedno życie i warto je dobrze wykorzystać”. To przesłanie pozostawione przez Chiarę Badano (1971–1990) dzisiejszej młodzieży. Jej lata życia, choć nieliczne, były ciągłą wędrówką ku górze. Pełna cnót, inteligentna, ładna i wysportowana. Zostaje dotknięta nowotworem, ale nie poddaje się. Powierza się woli Bożej i przepełniona oblubieńczą miłością zmierza na spotkanie z Panem Jezusem. Przyjmuje chorobę jako dar: „Jeśli Ty tego chcesz, Jezu, ja też tego chcę”. Promienieje radością i pokojem, służąc pomocą i wsparciem tym, którzy są blisko niej. 25 września 2010 roku Kościół ogłosił Chiarę Badano błogosławioną. Jej życie stanowi świadectwo bezwarunkowego „tak” wypowiedzianego miłości Bożej. Owo „tak” przenika całe jej życie i ma moc przemienić chorobę w świetlaną wędrówkę z Jezusem ku prawdziwemu Życiu.

Książka "Ze światła ku Światłu Błogosławiona Chiara Badano"
Mariagrazia Magrini