Zdrada. Katarzy kontra strażnicy świątyni - Jorge Molist

Wydawnictwo: Philip Wilson
ISBN: 8372361983
Data wydania: 2006-03-31
W Los Angeles, w firmie Davisa, najpotężniejszej korporacji medialnej na świecie, dochodzi do zamachu bombowego. Tego samego dnia wiceprezes, Jaime Berenguer, syn hiszpańskiego republikanina poznaje "przypadkowo" piękną prawniczkę Karen, w której zakochuje się bez pamięci. Dziewczyna wprowadza go do bractwa tajemniczych katarów. Dzięki mistyce katarów Jaime rozpoznaje w sobie króla Aragonii, Pedra II. Kiedy cofa się do jego czasów, ponownie przeżywa krucjatę. To doznanie i namiętność do Karen wciąga Jaimego w bezlitosną walkę między tajnymi bractwami, które zamierzają wydrzeć z rąk starego Davisa władzę nad korporacją zdolną zmienić bieg światowej polityki.

Jorge Molist urodził się w Barcelonie w 1951 r. Z zawodu jest inżynierem, menedżerem przedsiębiorstw. Mieszkał w wielu miastach Stanów Zjednoczonych i pełnił odpowiedzialne funkcje w kilku krajach europejskich. Obecnie mieszka w Madrycie. Od 2000 r. zajmuje się pisarstwem. Naoczny świadek wielu współczesnych wydarzeń pasjonuje się historią, którą w oryginalny sposób wprowadza do swoich powieści, analizując przeszłość z punktu widzenia teraźniejszości. Autor jest laureatem Nagrody za Powieść Historyczną Alfonsa X Mądrego, najbardziej prestiżowej hiszpańskiej nagrody. Jorge Molist jest autorem uhonorowanej powieści "Pierścień. Spadek po ostatnim templariuszu".

Książka "Zdrada. Katarzy kontra strażnicy świątyni"
Jorge Molist