Zbrodnia - Józef Kozielecki

Autor: Józef Kozielecki

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2003-10-13
Młoda, ładna i głodna sukcesu kobieta - jest wciąż w cieniu genialnego męża. Nagła choroba, zmienia w piekło życie sławnego inżyniera - przykuwając go na stałe do szpitalnego łóżka. Żona waha się czy powinna pozwolić mu cierpieć... To opowieść o cenie jaką trzeba zapłacić - by zrozumieć, że najważniejszym składnikiem człowieczeństwa jest miłość. Nie jest to jednak powieść sensacyjna - autor wykorzystał doświadczenia swoich wielkich poprzedników - Camusa i Dostojewskiego, by na nowo sformułować fundamentalne pytania. Czy prawda wiedzie ku wyzwoleniu?Czy można zmazać winę? Bohaterka powieści to współczesny Raskolnikow, uwikłana w Karę i Winę. To także studium nieuleczalnej choroby, ukazującej jak kruchy jest człowiek i jak względna - wina. Kluczem do zrozumienia książki jest wieloznaczność prawdy, zmienna optyka interpretacji. Autor umożliwia jednak rozwiązanie egzystencjonalngo dylematu - nie będzie zbrodni, nie będzie winy, ale... człowiek musi za wszelką cenę nauczyć się kochać.

Książka "Zbrodnia"
Józef Kozielecki