Żar Oddech Afryki - Rosiak Dariusz

EAN: 9788375151015
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2010
Weź głęboki oddech. Poczuj żar.
Co w Angoli robią Chińczycy? Jak to możliwe, że na stadionie narodowym w Dakarze mecze rozgrywają drużyny dzielnicowe? Ile godzin trwa układanie najmodniejszej fryzury w Mali?
Zobacz kontynent pełen kontrastów widziany okiem reportera. Poznaj kilkanaście różnorodnych krajów i fascynujących ludzi, ich codzienność i marzenia.
"Żar. Oddech Afryki" nie jest zwykłą książką podróżniczą. Dariusz Rosiak, dziennikarz radiowej Trójki, schodzi z wydeptanych ścieżek i pokazuje świat, na który nie ma miejsca w mediach. Krok po kroku odkrywa przed Tobą to, co w Afryce najciekawsze i najważniejsze.

Dariusz Rosiak - dziennikarz radiowy i prasowy. Wieloletni pracownik francuskiej stacji RFI i sekcji polskiej BBC. W latach dziewięćdziesiątych był korespondentem polskich mediów w Londynie. W 2001 roku opublikował książkę "Oblicza Wielkiej Brytanii". Pisze do "Plus Minus", dodatku "Rzeczpospolitej". W Programie III Polskiego Radia prowadzi program "Raport o stanie świata". W ramach projektu "Trójka przekracza granice" podróżował między innymi po Afryce i USA. Mieszka w Warszawie.

Książka "Żar Oddech Afryki"
Rosiak Dariusz