Zapytania w SQL Przyjazny przewodnik - Viescas John, Hernandez Michael J.

Zapytania w SQL Przyjazny przewodnik

4.00 Oceń książkę!

Autor: Viescas John, Hernandez Michael J.

Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328313644
EAN: 9788328313644
Format: 240 x 170 x 40
Oprawa: Twarda
Stron: 712
Data wydania: 2015
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
84.97
książka
99.00zł
książka
99.00zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Nowatorskie podejście do nauki SQL!
SQL (ang. Structured Query Language) to język zapytań pozwalający na wyciągnięcie interesujących informacji z relacyjnej bazy danych. Został opracowany w latach 60. w firmie IBM, a w 1986 r. stał się oficjalnym standardem. Znając jego możliwości, błyskawicznie odpowiesz na wiele pytań dotyczących Twoich klientów lub innych informacji przechowywanych w Twojej bazie danych.

Jeśli chcesz biegle tworzyć zapytania SQL, to trafiłeś na doskonałą pozycję. Dzięki ciekawej formie (autorzy starają się przedstawić język analogicznie do potocznie używanego) nauka jest przyjemna i efektywna. W kolejnych rozdziałach znajdziesz informacje na temat relacyjnych baz danych, ich struktury oraz zasad, które pozwolą Ci przygotować optymalny układ tabel i relacji między nimi. Stworzysz pierwsze zapytania z wykorzystaniem instrukcji SELECT i dodasz warunki, używając klauzuli WHERE. Gdy już będziesz się swobodnie poruszać w obrębie jednej tabeli, przejdziesz do tworzenia złączeń (JOIN) pomiędzy różnymi tabelami. Na koniec nauczysz się korzystać z podzapytań, funkcji agregujących oraz grupowania. Ta książka pozwoli Ci sprawnie rozpocząć pracę z SQL, niezależnie od jego implementacji.

Dzięki tej książce:

  Poznasz możliwości oraz historię SQL
  Nauczysz się wybierać dane z jednej i wielu tabel, korzystając ze złączeń
  Poznasz niuanse różniące różne implementacje SQL
  Stworzysz optymalną bazę danych
  Błyskawicznie wykorzystasz możliwości SQL w codziennej pracy

Jeśli pracujesz z systemami baz danych, takimi jak Access, MS SQL Server, Oracle, DB2, MySQL, Ingres czy dowolnym innym programem SQL, ta książka może zaoszczędzić Ci mnóstwa czasu i nerwów, i to zanim jeszcze napiszesz pierwsze zapytanie!

Książka "Zapytania w SQL Przyjazny przewodnik"
Viescas John, Hernandez Michael J.