Zapobieganie i leczenie choroby próchnicowej u dzieci -

Zapobieganie i leczenie choroby próchnicowej u dzieci

Autor: ...

Wydawnictwo: Borgis
Data wydania: 2013-05-01
Choroba próchnicowa u dzieci i młodzieży jest powszechnym problemem w wielu krajach uprzemysłowionych. W Polsce jej częstość i intensywność są jednak szczególnie wysokie.
W książce autorzy podjęli się zadania przedstawienia współczesnej koncepcji postępowania w chorobie próchnicowej u dzieci w oparciu o wieloletnie, własne doświadczenia kliniczne, doniesienia piśmiennictwa oraz zalecenia Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (EAPD) i Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD).
Monografia zawiera ponadto podstawowe informacje dotyczące właściwości materiałów wykorzystywanych w leczeniu próchnicy ubytkowej, ułatwiające ich prawidłowy wybór w konkretnych sytuacjach klinicznych. Przedstawiono też współczesne zasady opracowania ubytków próchnicowych w zębach mlecznych i "młodych" zębach stałych i ich wypełniania, z wykorzystaniem materiałów szkło-jonomerowych i polimerowych oraz przygotowanych fabrycznie koron stalowych.
Szczególnie cennym elementem książki jest w większości barwne zilustrowanie technik wykorzystywanych w leczeniu zmian próchnicowych.

Książka "Zapobieganie i leczenie choroby próchnicowej u dzieci"