Wywiad z sobą samą. Apokalipsa - Oriana Fallaci; Oriana Fallaci

Wywiad z sobą samą. Apokalipsa

4.00 Oceń książkę!

Autor: Oriana Fallaci; Oriana Fallaci

Wydawnictwo: Cyklady
ISBN: 8386859989
EAN:
Format: 135 x 205
Oprawa: twarda
Stron: 296
Data wydania: 2005-07-21
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
24.99
książka
28.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Porywające i pełne goryczy świadectwo odważnej kobiety. Siła jej myśli i słów w wywiadzie z sobą samą, który dopełnia i wzbogaca rozważania podjęte we Wściekłości i Dumie, a kontynuowane w Sile Rozumu.
Tym razem, wychodząc od refleksji na temat raka moralnego i intelektualnego trawiącego Zachód, Oriana Fallaci ukazuje głuchą zaciekłość islamskiego terroryzmu i wojnę, jaką wytoczył on naszej cywilizacji.
Latem ubiegłego roku, gdy książka ukazała się w druku z tytułem Oriana Fallaci przeprowadza wywiad z Orianą Fallaci (w wydaniu polskim: Wywiad z sobą samą), nakład pięciuset tysięcy egzemplarzy został wyczerpany w pół dnia. Następne pięćset tysięcy egzemplarzy rozeszło się w trzech kolejnych edycjach.
Poszerzona i wzbogacona o liczne, obszerne dopiski dotyczące wydarzeń i postaci istotnych dla naszych czasów (by wspomnieć fascynujący i zdumiewający fragment o bin Ladenie), niniejsza edycja zawiera również niezwykłe Postscriptum, które w rzeczywistości jest odrębną książką. Fallaci dała mu nawet osobny tytuł: Apokalipsa. Apokalipsa odwołuje się do Apokalipsy Jana Ewangelisty. Jednakże, inaczej niż święty Jan, który przekazuje swoje proroctwo poprzez alegorie, przenośnie i zagadki, Fallaci mówi o konkretnych faktach. I kreśli portret bezbronnego, pogodzonego ze swym losem Zachodu, któremu grozi unicestwienie.
O tej Apokalipsie długo będzie głośno.

Książka "Wywiad z sobą samą. Apokalipsa"
Oriana Fallaci; Oriana Fallaci