Wstrząsy wtórne - Arne Dahl

Autor: Arne Dahl

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-07-16
Trzymająca w napięciu opowieść o mrocznym widmie terroryzmu i stereotypach powstających na styku różnych kultur. "Wstrząsy wtórne" to dziewiąty tom bestsellerowego cyklu o Drużynie A.

W sierpniu 2005 roku w wagonie sztokholmskiego metra eksploduje bomba. Dziesięć osób traci życie. Grupa imigrantów przyznaje się do zamachu. Niedługo potem dochodzi do serii wydarzeń, które przywodzą na myśl wstrząsy wtórne po trzęsieniu ziemi. Sytuację stara się opanować Drużyna A - specjalna jednostka szwedzkiej policji, zajmująca się przestępstwami o zasięgu międzynarodowym. Szybko okazuje się, że sprawa zmierza w zupełnie innym kierunku, niż Kerstin Holm i jej ludzie przypuszczali. Kim jest tajemniczy policjant, który dosłownie o sekundę spóźnił się na metro? Co robił na stacji w noc wybuchu?

Książka "Wstrząsy wtórne"
Arne Dahl