Wstęp do chemii koordynacyjnej - Maria Cieślak

Autor: Maria Cieślak

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2014-09-30
Pierwszy podręcznik na rynku polskim wprowadzający Czytelnika w podstawowe zagadnienia chemii związków kompleksowych. Autorzy zrobili to w sposób opisowy, unikając nadmiernego wprowadzania aparatu matematycznego i zaawansowanej chemii kwantowej.

Książka stanowi pomost pomiędzy publikacjami wprowadzającymi w zagadnienia chemii nieorganicznej a specjalistycznymi, dając podstawę do dalszych studiów lub pracy. W podręczniku omówiono m.in.: podstawowe pojęcia chemii koordynacyjnej, charakterystykę procesu kompleksowania, kinetykę i mechanizmy reakcji, otrzymywanie związków kompleksowych, elementy chemii supramolekularnej, związki kompleksowe w przyrodzie, związki kompleksowe w życiu i działalności człowieka.

Książka przeznaczona jest dla studentów i doktorantów chemii, biologii, biotechnologii, nauk medycznych, inżynierii i ochrony środowiska, technologii chemicznej oraz inżynierii materiałowej.

Książka "Wstęp do chemii koordynacyjnej"
Maria Cieślak