Wspinaczka - Anatolij Bukrejew

Wspinaczka

4.00 Oceń książkę!

Autor: Anatolij Bukrejew

Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 9788327154491
EAN:
Format: 135 x 205
Oprawa: miękka
Stron: 418
Data wydania: 2015-10-21
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
34.90
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Książka jest zapisem relacji z tragicznych zdarzeń, ktoacute;re rozegrały się w sezonie 1996 na Mount Evereście, gdy dwie komercyjne wyprawy kierowane przez charyzmatycznych lideroacute;w, Scotta Fischera i Roba Halla, znalazły się w potrzasku, zaskoczone podczas zejścia przez niezwykle gwałtowną nawałnicę. Żywioł pochłonął woacute;wczas życie dwoacute;ch wybitnych przewodnikoacute;w wysokogoacute;rskich oraz troacute;jki członkoacute;w wyprawy.

Jest to wstrząsająca, pełna dramatyzmu historia o ludziach walczących o życie w strefie śmierci, kiedy ich los wydaje się już przesądzony. Opowiedziana przez Anatolija Bukriejewa, wytrawnego rosyjskiego alpinistę i przewodnika, ktoacute;ry na przekoacute;r huraganowym wiatrom i szalejącej śnieżnej zawiei dokonał rzeczy niemożliwej, wyrywając zagubionych na Przełęczy Południowej uczestnikoacute;w z bezlitosnych szponoacute;w najwyższej goacute;ry świata.

Znaleźli się jednak ludzie, ktoacute;rzy zakwestionowali słuszność decyzji podjętych woacute;wczas w szczytowych partiach goacute;ry przez Bukriejewa. W pierwszej publikacji opisującej zdarzenia owego feralnego dnia, Jon Krakauer, klient wyprawy Halla, winą za śmierć wspoacute;łtowarzyszy obarczył w dużej mierze Rosjanina zatrudnionego przez Scotta Fischera na stanowisku głoacute;wnego przewodnika wyprawy. Książka jest zatem także osobistą odpowiedzią na ataki i zarzuty skierowane pod jego adresem.

Książka "Wspinaczka"
Anatolij Bukrejew