Własność pracownicza - Rosen Corey, Staubus Martin, Case John

Własność pracownicza

4.00 Oceń książkę!

Autor: Rosen Corey, Staubus Martin, Case John

Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
ISBN: 9788365301130
EAN: 9788365301130
Format: 210 x 150 x 19
Oprawa: Twarda
Stron: 290
Data wydania: 2016
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
45.47
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Wiele się dziś w Polsce (ale też na świecie) pisze o pułapce średniego wzrostu i rosnących nierównościach dochodowych. Okazuje się, że ciekawą odpowiedzią na pewne niedoskonałości kapitalizmu może być akcjonariat pracowniczy - idea zaproponowana w latach 50. przez amerykańskiego ekonomistę Louisa O. Kelso (1913-1991). Koncepcja, znana dobrze autorom polskiej transformacji, niespecjalnie się u nas przyjęła. Tymczasem, np. amerykańscy przedsiębiorcy bardzo chętnie włączają pracowników do udziału w kapitale. Własność pracownicza to jednak nie tylko posiadanie przez pracownika akcji. I o tym właśnie piszą Corey Rosen, John Case i Martin Staubus.

Corey Rosen, założyciel i dyrektor Narodowego Centrum Badań nad Akcjonariatem Pracowniczym (National Centre for Employee Ownership, NCEO). Autor i współautor kilkunastu książek i kilkuset artykułów popularyzujących ideę własności pracowniczej. Wcześniej wykładowca akademicki (Ripon College). Współpracował z Senatem USA.

John Case, autor wielu publikacji poświęconych przedsiębiorczości i zarządzaniu. W latach 90. Redaktor magazynów "Inc." i "Harvard Management Update" oraz redaktor naczelny Harvard Buisness School Publishing. Współtworzy publikacje ekonomiczne i biznesowe z Bain & Company, Southwest Airlines czy Buisness Literacy Institute.

Martin Staubus, prawnik, doradca biznesowy. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Instytucie Beystera na Uniwesytecie Kalifornijskim w San Diego oraz członka zarządu NCEO. Wcześniej pracował w Departamencie Pracy USA.

Recenzje:
Fragment przedmowy do wydania polskiego Mateusza Morawieckiego, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju:
Akcjonariat pracowniczy, wprowadzony w przemyślanej formie, ma szansę stać się na polskim gruncie nie tylko jednym z narzędzi skutecznego niwelowania nierówności społecznych i stymulowania innowacyjności. Może on także służyć budowaniu kultury dialogu, współdziałania i orientacji na cele wspólnotowe, które harmonijnie współgrają z realizacją celów indywidualnych.

Książka "Własność pracownicza"
Rosen Corey, Staubus Martin, Case John