Wisła Kraków. Sen o potędze - Mateusz Miga

Autor: Mateusz Miga

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-05-06

Osiem mistrzowskich tytułoacute;w, dwa Puchary Polski, wygrane z Schalke, Parmą i FC Barceloną, pamiętne mecze z Realem Madryt czy Interem Mediolan. I nadrzędny cel: awans do Ligi Mistrzoacute;w, do bram piłkarskiego raju, do ktoacute;rych pukali siedmiokrotnie. Czasem po cichu, jakby onieśmieleni, innym razem z całych sił, rozpaczliwie łomocząc do utraty tchu. Efekt zawsze był ten sam ndash; wrota pozostawały zatrzaśnięte. Na krajowym podwoacute;rku rządzili jednak niemal niepodzielnie przez 13 długich lat...

Kiedy pod koniec 1997 roku do Wisły Krakoacute;w przyjechali panowie w garniturach, otwierając walizkę pełną pieniędzy i kupując kilkunastu piłkarzy, nikt nie spodziewał się tego, co wkroacute;tce miało się stać. Że z dnia na dzień zamienią ligowego outsidera stojącego na skraju bankructwa w najlepszą drużynę w kraju. Ta historia jak ze snu kibica wreszcie doczekała się książki!

Maciej Żurawski poroacute;wnywany do Ronaldo z powodu... wagi. Woacute;dka ze sprite'em, przez ktoacute;rą Kamil Kosowski nie trafił do Benfiki. Turecka dieta Franciszka Smudy i prowadzenie piłki głową zalecane przez Wojciecha Łazarka. Kopalnia anegdot na temat Białej Gwiazdy ery Bogusława Cupiała. Kulisy największych sukcesoacute;w i okoliczności wydarzeń, o ktoacute;rych przy Reymonta najchętniej by zapomniano. Opowieść, ktoacute;ra pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, co poszło nie tak. Dlaczego dziś Wisła znoacute;w walczy o przetrwanie.

Książka "Wisła Kraków. Sen o potędze"
Mateusz Miga