Wielki słownik skrótów i skrótowców - Piotr Müldner-Nieckowski

Wielki słownik skrótów i skrótowców

Autor: Piotr Müldner-Nieckowski

Wydawnictwo: Europa
Data wydania: 2006-11-30
Słownikiem, którym tak zachwycają się Ci wybitni językoznawcy jest Wielki Słownik Skrótów i Skrótowców. To pozycja bez precedensu na polskim rynku wydawniczym. Zawiera największy zbiór skrótów i skrótowców obowiązujących w języku polskim, w tym ogromną liczbę skrótów i skrótowców występujących w języku specjalistycznym z takich dziedzin jak: chemia, biologia, medycyna, fizyka, technika, marketing, informatyka, elektronika, polityka, prawo, komunikacja, psychologia, bankowość, handel, turystyka i wiele innych.
Słownik jest rzeczywiście "wielki" liczy 1504 strony, zawiera 130 tys. artykułów hasłowych: skrótów, skrótowców i ich rozwinięć zaczerpniętych ponad 50 języków świata. Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez poprawnego i precyzyjnego rozszyfrowywania skrótów nazw instytucji, organizacji, stowarzyszeń, urządzeń, czynności, a nawet schorzeń jest niemożliwe.
Dlatego odbiorcami leksykonu będą wszyscy, którzy na co dzień w swojej parcy i nauce posługują się skrótami - a w dodatku muszą to robić poprawnie! - autorzy, dziennikarze, copywrighterzy, lekarze, naukowcy, handlowcy, specjaliści ds. marketingu i PR, pracownicy administracji państwowej i samorządowej, studenci, nauczyciele, uczniowie itd. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy, kto używa języka do celów komunikacji w coraz szerszym zakresie posługuje się skrótami i skrótowcami!

Książka "Wielki słownik skrótów i skrótowców"
Piotr Müldner-Nieckowski