Walczę, więc jestem - Wojciech Zabłocki

Autor: Wojciech Zabłocki

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania: 2006-04-25
Wojciech Zabłocki: z zawodu architekt, z pasji szablista, z zamiłowania malarz. Te trzy wątki, ale i Wypominki rodzinne i towarzyskie stanowią lwią część prezentowanych wspomnień. Pełno w nich intrygujących zdarzeń, barwnych historii, ciekawych ludzi. Wszystko okraszone bogatą dokumentacją około stu zdjęć. Wojciech Zabłocki uczestniczył w czterech olimpiadach, na których zdobył wraz z drużyną dwa razy srebrny i raz brązowy medal. W 1953 roku został mistrzem świata juniorów, czterokrotnie był drużynowym mistrzem świata w szabli, w 1989 roku mistrzem świata weteranów. Trenuje do dziś. Zdyscyplinowany, pracowity, lubiany, szybko dał się poznać (zarówno kolegom, jak i rywalom) jako sportowiec-gentleman. Jak mało kto potrafił pogodzić uprawianie sportu ze studiami i pracą zawodową. Nie zaniedbując żmudnych treningów, nie obniżając wysokiej klasy szermierczej, ukończył z wyróżnieniem architekturę. Projektował obiekty sportowe w Warszawie, Zgorzelcu, Lesznie i Głogowie. Za Ośrodek Olimpijski w syryjskiej Latakii Wojciecha Zabłockiego uhonorowano nagrodą specjalną na Biennale Architektury w Sofii w 1989 roku. Para się także malarstwem i literaturą. W 1962 roku ukazała się książka Z workiem szermierczym po świecie, a w 1987 roku Cięcia prawdziwą szablą, popularyzujące pasję autora, wychowawcy wielu młodych "rycerzy". Wojciech Zabłocki: z zawodu architekt, z pasji szablista, z zamiłowania malarz. Te trzy wątki, ale i Wypominki rodzinne i towarzyskie stanowią lwią część prezentowanych wspomnień. Pełno w nich intrygujących zdarzeń, barwnych historii, ciekawych ludzi. Wszystko okraszone bogatą dokumentacją około stu zdjęć. Wojciech Zabłocki uczestniczył w czterech olimpiadach, na których zdobył wraz z drużyną dwa razy srebrny i raz brązowy medal. W 1953 roku został mistrzem świata juniorów, czterokrotnie był drużynowym mistrzem świata w szabli, w 1989 roku mistrzem świata weteranów. Trenuje do dziś. Zdyscyplinowany, pracowity, lubiany, szybko dał się poznać (zarówno kolegom, jak i rywalom) jako sportowiec-gentleman. Jak mało kto potrafił pogodzić uprawianie sportu ze studiami i pracą zawodową. Nie zaniedbując żmudnych treningów, nie obniżając wysokiej klasy szermierczej, ukończył z wyróżnieniem architekturę. Projektował obiekty sportowe w Warszawie, Zgorzelcu, Lesznie i Głogowie. Za Ośrodek Olimpijski w syryjskiej Latakii Wojciecha Zabłockiego uhonorowano nagrodą specjalną na Biennale Architektury w Sofii w 1989 roku. Para się także malarstwem i literaturą. W 1962 roku ukazała się książka Z workiem szermierczym po świecie, a w 1987 roku Cięcia prawdziwą szablą, popularyzujące pasję autora, wychowawcy wielu młodych "rycerzy".

Książka "Walczę, więc jestem"
Wojciech Zabłocki