Van Gogh. Życie - Gregory White Smith; Steven Naifeh

Van Gogh. Życie

4.00 Oceń książkę!

Autor: Gregory White Smith; Steven Naifeh

Wydawnictwo: Świat Książki
ISBN: 9788379434824
EAN:
Format: 165 x 240
Oprawa: twarda
Stron: 1040
Data wydania: 2015-11-18
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
76.99
książka
93.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Nowa, pełna nieznanych informacji biografia geniusza malarstwa.

Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat. Autorzy dzięki wspoacute;łpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałoacute;w - wśroacute;d nich do nieopublikowanych listoacute;w członkoacute;w rodziny malarza.

Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął proacute;by zbadania życia tego twoacute;rcy w sposoacute;b tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposoacute;b zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie.

Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh, ktoacute;ry publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach, studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspoacute;lnie książki trafiły na listę bestselleroacute;w "The New York Timesa". Biograficzna książka ich autorstwa Jackson Pollock: An American Saga otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

Książka "Van Gogh. Życie"
Gregory White Smith; Steven Naifeh