[UŻYWANY]  Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 1 - gimnazjum - Barbara Sagnowska; Danuta Szot-Gawlik

[UŻYWANY] Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 1 - gimnazjum

4.00 Oceń książkę!

Autor: Barbara Sagnowska; Danuta Szot-Gawlik

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788360793947U
EAN:
Format: 210 x 295
Oprawa: miękka
Stron: 144
Data wydania: 2011-09-05
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
15.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
To pierwsza z pięciu planowanych części serii Świat fizyki z bliska. Podręcznik jest przeznaczony głównie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim oraz o obniżonych uzdolnieniach. Umożliwia realizację wszystkich wymagań nowej podstawy programowej, dlatego może być także używany przez uczniów bez orzeczeń, którzy jeszcze w gimnazjum są na poziomie myślenia konkretnego i potrzebują przeprowadzenia na poziom myślenia abstrakcyjnego. Mając na uwadze specyfikę adresatów podręcznika, autorzy przedzielili małe dawki wiedzy, oparte głównie na prostych doświadczeniach możliwych do przeprowadzenia w każdych warunkach, przykładami i ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny (do koniecznego minimum ograniczono używanie pojęć abstrakcyjnych), a liczne ilustracje i przejrzysta grafika ułatwiają rozumienie przekazywanych treści. W podręczniku zadbano o możliwie powolny wzrost stopnia trudności. Część 1 podręcznika Świat fizyki z bliska obejmuje trzy rozdziały, które dotyczą: wykonywania pomiarów, niektórych właściwości fizycznych ciał oraz cząsteczkowej budowy ciał. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem i testem sprawdzającym wiedzę.

Numer dopuszczenia MEN: S-I-9/2011

Książka "[UŻYWANY] Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 1 - gimnazjum"
Barbara Sagnowska; Danuta Szot-Gawlik