Uprawnienia mandatowe. Komentarz - Wojciech Kotowski

Autor: Wojciech Kotowski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Data wydania: 2011-11-28
W publikacji przedstawiono zakres podmiotowo-przedmiotowy uprawnień do nakładania mandatów. W części pierwszej omówiono postępowanie mandatowe, w tym przesłanki warunkujące jego wystąpienie, oraz opisano rodzaje mandatów. W części drugiej przedstawione zostały czyny objęte postępowaniem mandatowym. Dokonano tez szczegółowej analizy przedmiotowego zakresu uprawnień poszczególnych organów upoważnionych do nakładania mandatów. Dzięki temu publikacja stanowi kompendium wiedzy umożliwiające właściwe kwalifikowanie czynów zabronionych i podejmowanie trafnych decyzji w zakresie nakładania mandatów karnych przez organy ochrony prawnej. Adresaci: Opracowanie adresowane jest do wszystkich podmiotów uprawnionych do nakładania mandatów karnych, m.in.: Policji, straży gminnych, Straży Granicznej, Inspekcji Handlowej, Państwowej Straży Pożarnej, a także sędziów, adwokatów oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami z zakresu postępowania mandatowego.

Książka "Uprawnienia mandatowe. Komentarz"
Wojciech Kotowski