Uprawa winorośli - Roman Myśliwiec

Autor: Roman Myśliwiec

Wydawnictwo: Państwowe Rolnicze i Leśne
Data wydania: 2013-05-01
Roman Myśliwiec - prekursor i propagator odradzającego się polskiego winiarstwa, założyciel legendarnej winnicy "Golesz" w Jaśle, szkółkarz i hodowca winorośli (znana i ceniona odmiana Jutrzenka), prezes Fundacji Polski Instytut Winorośli i Wina, wieloletni działacz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, koordynator samorządowych programów winiarskich, autor kilkunastu książek oraz licznych publikacji prasowych o tematyce winoroślarskiej i winiarskiej, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomysłodawca i współorganizator Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle, członek Europejskiego Stanu Rycerzy Wina (Ordo Equestris Vini Europae). Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nowych adeptów winiarstwa oraz organizuje zagraniczne wyjazdy enoturystyczne. Zawodowo zajmuje się projektowaniem winnic i doradztwem przy tworzeniu gospodarstw winiarskich.

"Uprawa winorośli" to już trzecie wydanie popularnej książki, adresowanej zarówno do plantatorów, jak i winoogrodników - amatorów. To kompendium podstawowej winoroślarskiej wiedzy, popartej trzydziestoletnim doświadczeniem autora.

Książka "Uprawa winorośli"
Roman Myśliwiec