Unijna reforma ochrony danych osobowych - analiza zmian - Dmochowska Anna, Zadrożny Marcin

Unijna reforma ochrony danych osobowych - analiza zmian

4.00 Oceń książkę!

Autor: Dmochowska Anna, Zadrożny Marcin

Wydawnictwo: C.H. Beck
ISBN: 9788325589714
EAN: 9788325589714
Format: 205 x 145 x 10
Oprawa: Miękka
Stron: 164
Data wydania: 2016
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
138.47
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Pierwsza na rynku publikacja która omawia unijną reformę ochrony danych osobowych, która będzie obowiązywać w Polsce od maja 2018 r.

Poznaj już dziś nowe regulacje jakie wprowadza unijna reforma ochrony danych osobowych!

Jest to pierwsza publikacja która omawia tylko zmiany wprowadzone unijną reformę ochrony danych osobowych.

Jej najważniejsze atuty to:

  Autorzy precyzyjnie zidentyfikowali i opisali prawa i obowiązki podmiotów obowiązanych do stosowania nowych przepisów o ochronie danych osobowych (m.in. administratorzy, podmioty przetwarzające, grupy przedsiębiorstw).
  Książka dokonuje wnikliwej analizy porównawczej pozycji, uprawień i obowiązków obecnego administratora bezpieczeństwa informacji i przyszłego inspektora ochrony danych.
  Przygotowane przez autorów wzory dokumentów wymaganych przez ogólne rozporządzenie o ochronie danych, stanowią nieocenioną pomoc dla organizacji chcących rozpocząć dostosowywanie do zmienionego środowiska prawnego.
  Omawiane przez autorów zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych zostały podparte licznymi przykładami, ułatwiającymi ich zrozumienie oraz stosowanie.

Nowe przepisy wchodzą w życie 25.5.2018 r. Nasz poradnik, to jedyna publikacja która przeprowadzi Cię przez cały proces dostosowania ochrony danych osobowych w jednostce do nowego stanu prawnego.

Rozporządzenie unijne zastąpi obecną, Polską, ustawę o ochronie danych osobowych i będzie bezpośrednio stosowana w Polsce (jak i w całej Unii Europejskiej). Wszystkie przepisy w Polsce będą musiałby zostać dostosowane do Rozporządzenia unijnego. Polski ustawodawca będzie mógł tworzyć dodatkowe przepisy w tym zakresie, zwłaszcza branżowe i szczegółowe. Wszystkie one będą musiałby być jednak zgodne z ogólnym rozporządzeniem unijnym

Książka "Unijna reforma ochrony danych osobowych - analiza zmian"
Dmochowska Anna, Zadrożny Marcin