Twoje serce - Praca zbiorowa

EAN: 9788324141951
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2012
Wszystko, co chorzy i zdrowi powinni wiedzieć o własnym sercu.
Konsultacja naukowa i uzupełnienia o dane polskie najwybitniejsi specjaliści z Instytutu Kardiologii w Aninie.
Najwybitniejsi polscy kardiolodzy Zbigniew Religa Grzegorz Opolski Stefan Rywik poprzedzili przedmowami i polecają ten poradnik, który mówi, jak czuć się lepiej i żyć dłużej Gratuluję wydawcom wprowadzenia książki Twoje serce na polski rynek.
Daje rzetelną, aktualną i niemal kompletną wiedzę na temat zapobiegania chorobom serca. Można z niej dowiedzieć się o przyczynach chorób serca, a także zrozumieć zmiany zachodzące w nim podczas choroby. Wszystkie te sprawy, przedstawione bardzo prosto, są zrozumiałe dla każdego. Wydaje mi się, że książkę tę nie tylko warto przeczytać, ale należy ją również mieć w domu.
Jestem przekonany, że wiele osób będzie nie raz do niej wracało, chociażby po to, aby stosować nowe zdrowotne przepisy kulinarne czy też różne programy ćwiczeń fi zycznych.
Profesor dr hab. med. Zbigniew Religa
Gorąco zachęcam do przeczytania tej niezwykłej książki ? wierzę, że ma ona szansę przyczynić się do zmniejszenia zapadalności na choroby układu krążenia w Polsce.
Prof. dr hab. med. Grzegorz Opolski Konsultant Krajowy w dziedzinie Kardiologii
Najwybitniejsze światowe autorytety ? poparte opiniami czołowych polskich kardiologów ? pokazują, jak zająć się własnym sercem, by zapobiec chorobom układu krążenia lub powstrzymać ich rozwój.
Z tej mądrej i przystępnej książki dowiesz się, co możesz zrobić sam dla Twojego serca ? od zapobiegania chorobom do leczenia.
Sprawdzisz, jaki jest stan Twojego serca i ocenisz Twoje indywidualne czynniki ryzyka, wykonując prosty test.
Dowiesz się, jak Twój styl życia wpływa na Twoje serce.
Dowiesz się, jak zredukować ryzyko zachorowania poprzez zmianę stylu życia. Poznasz przepisy kulinarne, dzięki którym obniżysz zawartość tłuszczu w diecie i poziom cholesterolu we krwi, a także program ćwiczeń fi zycznych, rzucenia palenia, postępowania z nadwagą i stresem.
Zrozumiesz sposób funkcjonowania Twojego serca i układu krążenia.
Dowiesz się, co robić, gdy dzieje się coś złego.
Poznasz objawy najczęstszych chorób serca, by wiedzieć, jak postępować w przypadku choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca czy podejrzenia zawału.
Poznasz metody diagnostyczne i możliwości współczesnej kardiochirurgii.
A przede wszystkim stworzysz Twój indywidualny program zdrowego stylu życia.
Texas Heart Institute w Houston, jeden z największych na świecie i najważniejszych badawczych ośrodków kardiologicznych, ma na swoim koncie przełomowe osiągnięcia w dziedzinie kardiochirurgii, transplantologii, diagnostyki i leczenia chorób
serca.
Doktor Denton A. Cooley, legenda światowej kardiochirurgii, założyciel i naczelny chirurg Texas Heart Institute, przeprowadził w 1968 roku pierwszą w Stanach Zjednoczonych udaną operację przeszczepu serca, a w roku następnym ? operację wszczepienia pacjentowi sztucznego serca.

Książka "Twoje serce"
Praca zbiorowa