Travelbook. Majorka - Dominika Zaręba

Autor: Dominika Zaręba

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2014-05-15

Majorka to rajski zakątek Europy, położony na Morzu Śroacute;dziemnym. Bezbłędnie kojarzy się z rozgrzanymi słońcem plażami, olśniewającym turkusem wody, palmowymi promenadami i kultowymi klubami muzycznymi. Może jednak stać się czymś więcej niż miejscem letniego wypoczynku ndash; największa wyspa Balearoacute;w to także gratka dla miłośnikoacute;w sztuki, intrygujących zabytkoacute;w i egzotycznej przyrody, a także porywających fiest i wyśmienitej regionalnej kuchni. Uwiedzie każdego swoim śroacute;dziemnomorskim czarem!

Travelbook to Twoacute;j niezastąpiony towarzysz podroacute;ży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głoacute;wnymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajoacute;w. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionoacute;w i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podroacute;ży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wyboacute;r dla ciekawych świata.

Dominika Zaręba ndash; z zamiłowania podroacute;żniczka, publicystka i fotografka, wspoacute;łzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Zawodowo zajmuje się turystyką przyjazną dla środowiska, jest autorką pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce pt. ldquo;Ekoturystykardquo; (PWN, Warszawa, 2000, 2007, 2010). Jej relacje z podroacute;ży, reportaże oraz fotografie ukazywały się w prasie codziennej, pismach podroacute;żniczych i ekologicznych, specjalistycznych periodykach a także przewodnikach turystycznych. Stworzyła Program Zielonych Szlakoacute;w ndash; Greenways w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Prywatnie promuje także ideę podroacute;żowania z dziećmi. Swoje zdjęcia (niejednokrotnie nagradzane w konkursach) prezentowała na licznych wystawach autorskich w Polsce i zagranicą. Od lat fascynuje się kulturą i sztuką iberoamerykańską i lubi powracać do takich miejsc jak Barcelona, Costa de la Luz w Andaluzji oraz Jezioro Atitlaacute;n w Gwatemali.

Książka "Travelbook. Majorka"
Dominika Zaręba