Traktat o najkrótszej drodze do doskonałości czyli o trwałej trosce wypełnianiu i poznaniu Boskiej W - Drużbicki Kasper

Autor: Drużbicki Kasper

Wydawnictwo: Tyniec
EAN: 9788373545281
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2014
Wybitni polscy mistycy są niemal nieznani. Wynika to głównie z tego, że ich najwybitniejsze dzieła pisane były po łacinie. Dziś udaje się uzupełnić to poważne uchybienie w polskiej literaturze duchowej poprzez publikację pierwszego polskiego tłumaczenia "Traktatu o najkrótszej drodze do doskonałości". Te znakomite rozważania ukazują drogę, która ma zaprowadzić człowieka do Boga i do zjednoczenia z nim. Jak pisze Drużbicki wiedzie ona przez całkowite podporządkowanie się woli Bożej. Pokazuje on czytelnikowi w jaki sposób ćwiczyć się w jej spełnianiu i odczuwać z tego stanu radość. O samym autorze traktatu pisano, że jego życie było "jednym nieprzerwanym aktem modlitwy i mistycznego zjednoczenia z Bogiem".

Książka "Traktat o najkrótszej drodze do doskonałości czyli o trwałej trosce wypełnianiu i poznaniu Boskiej W"
Drużbicki Kasper