Tarnów i okolice. Przewodnik - Wiesław Ziobro

Tarnów i okolice. Przewodnik

4.00 Oceń książkę!

Autor: Wiesław Ziobro

Wydawnictwo: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu
ISBN: 9788361746980
EAN: 9788361746980
Format: 220 x 125 x 0
Oprawa: oprawa broszurowa
Stron: 192
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
22.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Przewodnik, który Państwu przekazujemy, stanowi szczegółowe kompendium wiedzy o Tarnowie i jego okolicach. Publikacja zawiera ponad 500 kolorowych fotografii przedstawiających ważniejsze miejsca, obiekty Tarnowa i najbliższych okolic. Publikacja jest przewodnikiem po miejscach znanych, ale nakierowana jest też na miejsca i historie osobliwe, niepowtarzalne, a nawet znane nieco mniej.
Autor dość wnikliwie i obszernie przedstawia dzieje samego miasta, przedstawia sylwetki ludzi znanych i związanych z Tarnowem (Józef Bem, Kazimierz Brodziński, Zenon Klemensiewicz, Tadeusz Kantor). Wiesław Ziobro proponuje Czytelnikom wycieczkę-spacer trasą, na której znajdują się wszystkie `perły renesansu`. Opisuje poszczególne ulice, zatrzymując się na chwilę przy każdym ważniejszym obiekcie (ratusz, pomniki, kościoły, muzea, kamienice).
Przystępnie podana wiedza o kulturze, pomnikach przyrody i cywilizacji, historii, sztuce, zabytkach oraz informacje praktyczne, czyli przydatne adresy miejsc noclegowych, obiektów sportowych, restauracji, kawiarni, barów, godziny otwarcia muzeów. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy wędrówek pieszych, samochodowych, jak i rowerowych. Osobna część bowiem poświęcona jest najbardziej interesującym miejscowościom położonym od Niziny Nadwiślańskiej po Pogórze i od doliny Dunajca po dolinę Wisłoki. Przedstawia także ważniejsze miejsca w regionie, które warte są zwiedzenia (Bochnia, Lipnica Murowana, Nowy Wiśnicz, Tropsztyn).
Wygodny format, dokładne opisy pozwalają na samodzielne zwiedzanie Tarnowa.

Książka "Tarnów i okolice. Przewodnik"
Wiesław Ziobro