Tarczyca i schorzenia autoimmunologiczne -

EAN: 9788360466599
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2008
Autoimmunologiczne choroby tarczycy są bardzo rozpowszechnione, a leczenie choroby Hashimoto czy Gravesa-Basedova uważane jest za ogólnie skuteczne. Czy jednak rozumiemy, dlaczego tak wielu ludzi zapada na te choroby oraz dlaczego występują tak wielkie różnice fenotypowe? Czy jest coś, co możemy zrobić w ciągu następnych kilku lat w celu zapobiegania autoimmunologicznym chorobom tarczycy? Przeczytaj o najnowszych danych na temat genezy chorób autoimmunologicznych, pożytku z oznaczania przeciwciał przeciwtarczycowych oraz wpływie tej wiedzy na obecną i przyszłą praktykę lekarską.

Treść książki została podzielona według sesji konferencyjnych:

- Indukcja tolerancji
- Genetyczne i środowiskowe czynniki ryzyka
- Regulacja uszkodzeń gruczołu tarczowego powstałych w wyniku reakcji autoimmunologicznych
- Limfocyty B i przeciwciała przeciwtarczycowe
- Różnice fenotypowe w autoimmunologicznych chorobach tarczycy

Książka adresowana jest do specjalistów chorób wewnętrznych, naukowców pracujących w dziedzinie immunologii oraz studentów medycyny zainteresowanych tych tematem o dużym znaczeniu klinicznym.

Książka "Tarczyca i schorzenia autoimmunologiczne"