Tancerka Mao - Qiu Xiaolong

Autor: Qiu Xiaolong

Wydawnictwo: Amber (uprz)
Data wydania: 2008-08-21
Chiński inspektor i amerykańska policjantka we wspólnym niebezpiecznym śledztwie

Inspektor Chen prowadzi dochodzenie w sprawie brutalnego morderstwa w szanghajskim parku. Na polecenie najwyższych władz musi je jednak przerwać. Zostaje oddelegowany do pomocy amerykańskiej policjantce poszukującej zaginionej kobiety - byłej tancerki, żony aresztowanego w Stanach członka triady. Chen i Catherine Rohn docierają z Szanghaju na daleką prowincję. Podczas podróży przez Chiny czerwonych sztandarów i sentencji Konfucjusza, starożytnej poezji i domów publicznych ukrytych za szyldami klubów karaoke Chen i Catherine zbliżają się do siebie. I nieoczekiwanie odkrywają, że coś łączy zaginioną kobietę z morderstwem w parku. Ale żeby odnaleźć tancerkę, muszą zagłębić się w jej przeszłość - naznaczoną brutalnością, poniżeniem i zbrodnią...

Książka "Tancerka Mao"
Qiu Xiaolong