Tak to ten - Jerzy Sosnowski

Autor: Jerzy Sosnowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2006-10-20
Najnowsza książka jednego z najwybitniejszych pisarzy średniego pokolenia, Jerzego Sosnowskiego. Tak to ten to współczesna powieść, której kanwą jest na poły fantastyczna przygoda przydarzająca się dziennikarzowi prowadzącemu nocną audycję w stacji komercyjnej radia w Kołobrzegu. W tle wojna i jej tajemnice, na pierwszym planie sensacyjna intryga? Nocne pogaduchy? Prowadzi znany warszawski radiowiec, który uciekł na prowincję z powodu miłosnego zawodu. Codziennie, po północy obejmuje "rząd dusz" nad słuchaczami, a oni powierzają mu swoje osobiste historie, komentują to, co pojawia się na albo szukają sposobów na przetrwanie nocy. Równolegle rozwija się bardzo tajemnicza historia i wplata się w rzeczywistość nocnych programów, a także w życie głównego bohatera. Dialog z innego wymiaru wdziera się w eter przywołując czas wojny i historię Domu Higieny Rasowej, gdzie wychowywano dzieci o parapsychicznych zdolnościach. To wskazówka do rozwiązania tajemnicy zburzonego miasta i śmierci jego ówczesnych mieszkańców. Wojenna tajemnica ma również swoje kontynuacje w czasach współczesnych. Losy dawnych zbrodniarzy splatają się z losami ludzi, którzy zasiedlili opuszczone miasto i dopisali ciąg dalszy jego dziejów.
Tak to ten jest powieścią o poszukiwaniach własnego miejsca i sensu życia. O miłości, śmierci i prawach historii, które tworzą nieprzewidywalny labirynt ludzkich losów. Fantastyczna, sensacyjna i pełna tajemnic książka, która toczy się szalonym rytmem i zmierza do zaskakującego finału.
Powieść napisana z rozmachem, godnym Bułhakowa, przypominająca niepowtarzalna atmosferę Mistrza i Małgorzaty.

Jerzy Sosnowski - Pisarz i dziennikarz radiowy. Z wykształcenia polonista, był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem w szkole średniej, publicystą Gazety Wyborczej, Krytykiem literackim i dziennikarzem telewizyjnym. Jest autorem m.in. Apokryfu Agłai, Wielościanu, tomu opowiadań Linia nocna, Prądu zatokowego oraz autobiografii duchowej pt. Ach.
Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2001). W 2006 roku otrzymał "Złoty Grot" - nagrodę Stowarzyszenia Sztuka-Edukacja-Promocja dla twórcy, którego działalność i dokonania inspirują do aktywności młodych humanistów?. Jego książki były tłumaczone na języki: serbski, rosyjski, węgierski. Książka objęta patronatem Merlin.pl

Książka "Tak to ten"
Jerzy Sosnowski