Tajemnica znachorki - Sabine Ebert

Autor: Sabine Ebert

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-10-29

Fascynująca podróż w gęste lasy i na warowne zamki XII-wiecznej Saksonii. Wspaniała, klimatyczna opowieść o miłości, uporze i odwadze.

Rzesza Niemiecka pod panowaniem cesarza Fryderyka Rudobrodego. Żona kasztelana Wulfharta rodzi martwego syna, więc ten chce ukarać młodą akuszerkę Martę, obcinając jej stopy i dłonie. Dziewczynie cudem udaje się uciec z rodzinnej wsi we Frankonii.
By przeżyć, przyłącza się do grupy osadników, którzy zmierzają na wschód do Saksonii, aby tam na dziewiczych terenach zbudować sobie nowe, wolne życie.
Osadników prowadzi szlachetny rycerz Chrystian, w którym rodzi się fascynacja młodą znachorką. Jednak jej uroda i szczególny dar uzdrawiania zwracają także uwagę Randolfa, zaciekłego wroga Chrystiana. A potem w ich nowej osadzie odkryte zostają złoża srebra...

Książka "Tajemnica znachorki"
Sabine Ebert