Tajemnica pułkownika Kowadły - Tadeusz Cegielski

Tajemnica pułkownika Kowadły

4.00 Oceń książkę!

Autor: Tadeusz Cegielski

Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788377478554
EAN:
Format: 123 x 195
Oprawa: okładka miękka
Stron: 488
Data wydania: 2013-06-05
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
24.99
książka
31.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Kryminalna intryga i seria bandyckich wyczynów na ulicach Warszawy. Jest grudzień 1957 roku, brawurowy napad na sklep jubilerski to zapowiedź dużo poważniejszego skoku. Komisarz Ryszard Wirski organizuje obserwację banków i urzędów pocztowych w sylwestrową noc. Niestety, nie udaje mu się zapobiec kolejnemu wyczynowi bezwzględnych i sprytnych złodziei.

Tymczasem Wirski bada również sprawę domniemanego samobójstwa dyrektora banku i poznaje okupacyjną historię przedwojennego kasiarza, najwyraźniej związanego z serią napadów. Niespodziewanie major spotyka Tanię Rypnis. Jego przyjaciółka lęka się o bezpieczeństwo pułkownika Mikołaja Kowadły, z którym jest związana, a którego prześladuje jego przyrodni brat, Aleksander, ktoś bardzo, ale to bardzo niebezpieczny.

Czy Ryszard Wirski i Mikołaj Kowadło, dawni wrogowie, teraz zachowają się jak starzy dobrzy znajomi? Przyjdzie im bowiem stawić czoła arcytrudnemu przeciwnikowi, gdy komisarz Wirski połączy wszystkie wątki śledztwa...

Z recenzji Morderstwa w alei Róż

Książka Tadeusza Cegielskiego, oprócz prawdziwej uczty kryminalnej i dreszczyku niepewności, jest także ciekawym opisem odbudowującej się po wojnie Warszawy.

Karolina Horoszko, studens.pl

Kryminalna intryga, wątki romansowe i obyczajowe, temperament, energia, postacie "z historią" - Tadeusz Cegielski wyraźnie składa hołd Tyrmandowi. A przy okazji starej szkole pisarstwa, która nie kaleczyła języka nowomową. Czytając Morderstwo w Alei Róż, ma się też rzadką dziś przyjemność obcowania z piękną, literacką polszczyzną, stylistyką równie elegancką jak maniery przedwojennego oficera policji Wirskiego.

Dariusz Materek, Salon Kulturalny

Morderstwo w alei Róż wśród ostatnich kryminalnych nowości stanowi miłą odmianę. Nie jest bowiem książką, w której kryminalna zagadka jest pretekstem do pokazania społecznych patologii. Nie ma tu rytualnych, szczegółowo opisanych morderstw, nie ma seryjnego mordercy. Jest za to nietypowy główny bohater, Ryszard Wirski, oraz Warszawa sprzed pięćdziesięciu lat.

Marta Stasiak, portalkryminalny.pl

Książka "Tajemnica pułkownika Kowadły"
Tadeusz Cegielski